על ניתוח קיסרי והנקת תאומים

המון נשים שואלות את השאלה הזאת. הנקה אחרי קיסרי אפשרית בהחלט, פשוט המנגנון ההורמונלי קצת מתעכב מכיוון שהגוף לא חווה לידה טבעית. לגוף לוקח זמן להבין שהייתה לידה, שנולדו תאומים… לפעמים, אבל לא תמיד, הגעת החלב הראשוני קצת מתעכבת. כשמדובר בהנקת תאומים הדבר מורכב קצת יותר מכיוון שהגוף צריך להגיע מהר מאוד למצב שהוא מייצר חלב לשניים. בית החולים פועל לפי פרוטוקולים שמצריכים האכלה של התינוק, ולא תמיד קיים הזמן והמקום לחכות לדברים שייקרו בדרך הטבעית. בהרבה מקרים, כאשר האמא והתינוקות מופרדים (הכוונה היא שהאמא לא שוהה באותו חדר צמוד לתינוקות, תינוקות בפגיה, תינוקיה וכו'), בעיקר ביום יומיים הראשונים, צריך להתחיל "להפעיל את המנגנון" על ידי הוצאה ידנית של חלב (סחיטה) שאותו נותנים לקטנטנים שרק נולדו , או על ידי שאיבה.

 זכרו – לא מדובר בשאיבה לצורך איסוף חלב אלא יותר לשאיבה לצורך גירוי השד ליצירת חלב… בנוסף כדאי להתקרב לתינוקות עד כמה שזה מתאפשר, לקחת אותם לחדר, לשים אותם עלייך, אם ניתן, במגע עור לעור, לנשום עמוק, להירגע ולנוח. המגע והקרבה לתינוקות יכוליםלהקל על כאבי הניתוח ולהפעיל אצלך את מנגנון ההנקה.

נשים רבות מניקות אחרי ניתוח קיסרי, זה בהחלט אפשרי, אך דורש סבלנות.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>