ציצי ולישון – מאת: יעל כהן יוסלביץ איורים: עדי אלקין

cover

צִיצִי וְלִישׁוֹן

כָּתְבָה: יָעֵל כֹּהֵן יוֹסֶלֵּבִיץ

אִיּוּרִים: עֲדִי אֶלְקִין

עֲרִיכָה וְלִוּוּי: לִירוֹן וַקְסְמָן

(יוני 2015) (מהדורה חוזרת 2019)

 15 קטעים קצרים בחרוזים על חוויות מעולם הילד היונק, מלידה ועד הגמילה.  מתאים לקטנטנים ביותר, לגדולים קצת יותר וגם לגדולים מאוד, בקיצור- לכל מי שמתחבר… 
הילדים בספר הזה יונקים חלב מאמא וגדלים, בדיוק כמו הג'ירפה הקטנה, הם אוכלים, מתפנקים, משחקים, יוצאים לטיול, שוכבים לישון ובסוף גם נפרדים מההנקה. וכשנולד אח חדש, נזכרים שגם הם ינקו פעם, מזמן.
 הטקסטים התמלאו בצבעים והדמויות קמו פתאום וקיבלו פנים, גוף ואופי בזכות האיורים החכמים מלאי ההומור של עדי אלקין, מאיירת ואמנית הקומיקס התל-אביבית.

אז למי הספר מתאים?

לכל מי שמתחבר לנושא!! למשפחות שבהן תינוקות, פעוטות וילדים יונקים. מתאים לאמהות, לאבות לסבים וסבתות וכמובן לאחים… מתאים גם ליונקים לשעבר ומשפחותיהם. הספר יכול להיות מתנה נהדרת לאמא מניקה, לילד שנולד לו אח קטן… ליונקים לשעבר, יכול לעזור בתהליך גמילה או פרידה, בהתמודדות עם גבולות.

לספר יש חיים משלו. כל אחד ימצא בו עולם. קחו, תקראו, ותהנו!

הספר יצא בהוצאה עצמית ונמכר באופן ישיר.

מחיר: 65 ש"ח

מעוניינים לקנות? 

רוצים להציץ ולטעום מהספר?

יונקים ספר מלא טקסט מול איור אוגוסט 2014_Page_05

יונקים ספר מלא טקסט מול איור אוגוסט 2014_Page_07יונקים ספר מלא טקסט מול איור אוגוסט 2014_Page_12

כריכה אחורית 2015

כשבתי הבכורה הייתה פעוטה ועדיין ינקה, חיפשנו ספר ילדים שבו תינוקות ופעוטות יונקים, אבל לא מצאנו. ראינו בספרים אחים קטנים שנולדו ואמא מאכילה אותם מבקבוק, ראינו ספרים מקסימים על ילדים עם מוצץ ועל כאלה שנפרדים מהחיתולים, אבל כמעט לא ראינו בספרים תינוקות או פעוטות יונקים. שאלנו כמה חברים, דיברנו עם הספרנית בספרייה, עם המוכרת בחנות הספרים. כולם אמרו לנו שאם נמצא ספר כזה, הם ישמחו מאוד לשמוע עליו. הרעיון התגלגל, המחשב התמלא מילים ושרבוטים, וכך נולד הספר הזה. ספר מיוחד שלא מצאנו כמותו בשום חנות או ספרייה… 

מה אמרו על זה בתקשורת?

 המלצות:

"הספר הזה פשוט מבריק! כל שיר בו הוא נגיעה אחרת בחוויה הייחודית של אמהות מיניקות ותינוקות יונקים בימינו. יש עיסוק מיוחד גם בפעוטות יונקים, נושא שהוא כמעט טאבו בארצנו. אני ממליצה על הספר הזה בחום לכל מי שבאמת רוצה להבין תינוקות ולמי שמחפש דרך להביט מקרוב בעולם ההנקה ולשתף בו ילדים ופעוטות".   ג'ולי שור, יועצת הנקה מוסמכת IBCLC – "הבית של ג'ולי להורות טבעית"